Kāda ir atšķirība starp apzīmējumiem PARFUM, EDP, EDT& EDC?

  Visu veidu parfimērijas izstrādājumi pamatā sastāv no aromātiskā koncentrāta, spirta un ūdens, to atšķirība rodas kombinējot šo sastāvdaļu attiecības.

 EAU FRAICHE -  vārds "FRAICHE" tulkojumā no franču valodas nozīmē "SVAIGS". Smaržvielu koncentrācijas daudzums šajā parfimērijas izstrādājumā ir no 1-3% (70-80% spirtā). Parasti šāda veida parfimērijai ir citrusaugļu aromāts.Atšķirībā no odekolona, tā sastāvā ir neliels daudzums alkohola, jo lielākoties produkts sastāv no ūdens. Tam ir ļoti viegls aromāts, ar noturību tikai pāris stundas.

EAU DE COLOGNE  jeb EDC (odekolons)  ir mazāk koncentrēta smarža nekā EDT, bet satur nedaudz spēcīgāku smaržvielu koncentrāciju nekā EAU FRAICHE. Smaržvielu koncentrācijas daudzums šajā parfimērijas izstrādājumā ir no 2-6% (70-80% spirtā). Tas ir lētāks nekā pārējie smaržu veidi un noturība ilgst tikai līdz divām stundām. Odekolons parasti ir sastopams lielākos iepakojumos, jo nepieciešams lietot vairāk produkta. Tradicionālā odekolona recepte sastāvēja no zāļu maisījuma un citrusa notīm.

EAU DE TOILETTE jeb EDT  - smaržvielu koncentrācijas daudzums šajā parfimērijas izstrādājumā ir no 5-15% (85% spirtā). Nosaukums "eau de toilette"  ir radies no franču vārdu savienojuma " faire sa toilette", kas nozīmē "gatavoties".  EDT parasti lieto dienas laikā, bet eau de parfum tiek uzskatīts par vakara aromātu.

EAU DE PARFUM jeb EDP  - pēc ēterisko eļļu koncentrācijas daudzuma ierindojams starp smaržām un tualetes ūdeni. Ekstraktu koncentrācijas daudzums tajā svārstās no 15-20% (90% spirtā). EDP ir dārgākas nekā EDT, taču pateicoties koncentrācijai EDP ir ilgāka noturība un tas noteikti attaisno cenu atšķirību.Tas ir visizplatītākais parfimērijas veids, ko visbiežāk izvēlas ikdienas lietošanai, jo tas ietver sevī optimālu cenas un kvalitātes līdzsvaru. 

PARFUM  jeb parfīma ekstrakts (extrait de parfum)  ir viskoncentrētākais smaržu veids. Parfīms var saturēt no 15% līdz 40% aromāta, bet visbiežāk šī koncentrācija ir robežās no 20% līdz 30%. Tas ir visnoturīgākais aromāts, kas saglabājas sešas līdz astoņas stundas. Parfīms ir visdārgākais no smaržu tipiem, jo ir viskoncentrētākais. Cilvēkiem ar jūtīgu ādu ir ieteicams lietot tieši parfīmu, jo tas satur salīdzinoši mazāk alkohola un tādējādi nesausina ādu. Smaržu sastāvā ietilpst daudz dārgāki dabīgie komponenti.

KAS IR SMARŽU TESTERIS? 

Testerus ražo elitārās parfimērijas ražotāji, lai varētu pasmaržot aromātu veikalos pirms pirkšanas. Testera saturs un dizains neatšķiras no ierastajām smaržām.              Testeri atšķiras tikai iepakojuma ziņā, jo bieži vien tiem nav oriģinālās iepakojuma kārbiņas un vāciņa, kas ievērojami samazina to cenu. Bieži uz tā ir uzlīme "Testeris".  Testeri nevajadzētu iegādāties dāvināšanai, tomēr, ja Jūs iegādājaties aromātu sev, tad tas ir ļoti izdevīgs variants.


0

Pirkumu grozs